Červen 2012

Oh, my darlings, this day is first holiday day!

30. června 2012 v 8:00 | Puppy♥

Došla jsem jednoho úžasného názoru.

Díky blogu se zlepšuju v angličtině.


Ale teď už k názvu článku - dnes, v sobotu je první prázdninový den! :) Proto jsem se s váma místo nudných keců o tom, jak je "fajn, že jsou prázky" a že určitě budou "stoprocentně užitý" podělím o historii těch kouzelných prázdnin... Příjde mi to totiž za docela zajímavé a originální téma, takže hurá do toho, přátelé. ;)

Začíná to školou
Kdyby nebyla škola, nemohly by být ani prázdniny, to je logické. Otázkou však je, jestli pro nás, pro děti bylo přínosem když Marie Terezie povinou školní docházku založila. "Určitě ano," komentují některé podobné otázky historici, "dřív děti musely pracovat již od útlého věku. Jistě se dost dřely. Proto pro ně vlastně byla škola odpočinkem a v tehdejším česku se "inteligencie" lidí dost zvětšila". Dřinou se vlastně dostáváme k původu prázdnin.

Proč?
Jelikož kvůli škole nemohly děti pomáhat na polích a robotě, dospěli velmi strádali. Ale jejich děti měli základní vzdělání! Avšak na jednu dobu si museli žáci přece jen přestávku od učení dát - dva prázdninové měsíce, tedy, červenec a srpen, to to bylo na polích nejtěžší. Ostatní je prostě potřebovali. A proto jim tehdejší vladaři dali volno.

Původem jindy
Jen málokdo ví, že prázdniny původně vůbec nebyly ty dva známé měsíce - červenec a srpen, nýbrž v září a říjnu. Přesunuty na novou, pro nás normální verzi byly až 24.května 1786 Josefem II.

Nakonec by jsme si školy mohli vážit ne? Ale práznin si vážím ještě víc. ;))
Nice holidays!!! :*

Tumblr_m5vjkr6xzh1rya5zfo1_500_large


Layout 02.Friends in beach

29. června 2012 v 14:56 | Puppy♥ |  Designy blogu
Tak už je konečně po vysvědčení a jsou tu prázdniny! :) S nimi pichází i můj nový layout, s kterým jsem absolutně spokojená a zůstane celé prázdniny. Jak se líbí vám? Ano, je zase modré barvy, ale prostě se mi ta modrá líbí, no. :D Záhlaví obsahuje hned několik úžasných vymožeností, a to: horní menu (s odkazy) neboli navigace a "novinky", kam můžu podle libosti psát. To mi opravdu vyhovuje. Také jsem velmi spokojená s popisky, které se mi moc líbí. Spokojenost 95%.

Design:

Budu se na vás moc těšit! :) A teď jdu balit... :*


Stories

29. června 2012 v 14:00 | Puppy♥

Zde najdete všechny povídky blogu

-----------------
-----------------
-----------------
-----------------

Graphic

29. června 2012 v 13:50 | Puppy♥

Veškerá garfika:

Zítra... aneb deníček 28/6

28. června 2012 v 21:14 | Puppy♥ |  Deníček
Tak sem ještě píšu. Dnes podruhé, ale nevadí. Byla jsem totiž s mamkou na "shopingu", což bylo fajn ;D Původně jsme chtěly do H&M, ale pak jsme šly do Orsay, že se jenom rychle koukneme, ale měli tam úžasný šaty, takový volánkový, ale mě byly bohužel velký. Samozřejmě tam měli šatů spusta, takže jsem si potom vybrala nakonec ještě hezčí (také volánkové, společenské, ale zároveň letní) romantické šaty, s malinkýma kytičkama šedé barvy. Jsou takové "bez ramínek" a pak mají jako výstřih a po ramenou bílou krajku. No nádhera. :) Vezmu si k nim boty na klínku. Snad to bude vypadat hezky. :D A ještě mám nový kufr z TESCA, ale je kvalitní a hezký. <3 Tohle vám píšu už v Magických natáčkách, včera jsem to zkoušela přes noc a nic moc, tak dnes to zkusím znova, dávala jsem to na mokré vlasy s tužidlem, tak ještě až se vzbudím, tak si to radši vyfénuju, dám si na to lak a pak si teprv ty natáčky sundám a potom ještě přeláknu. Prosím, prosím, ať mi to vyjde.

Zítra ještě jdeme s holkama na zmrzku a pak si dáme s rodičema pizzu. :) Je to můj poslední den na téhle škole. Mám pocit, že to nezvládnu... :( Bude to určitě děsný, ale musím zatnout zuby. Poslední den...už nikdy to nebude takové....chjo....

Takže, už následující den vás čeká nový layout. :)) Těšíte se? :D

535007_451249204899796_102939356_n_large

No, tak já se s vámi loučím. Užijte si vysvědčení a adió pa :*

Co do kabelky, když jdeš pro vysvědčení

28. června 2012 v 13:46 | Puppy♥ |  Tipy, triky
Dnes jsem si pro vás připravila praktický článek. Praktický proto, že se týká vysvědčení, které je zítra. Napadlo mě něco, o čem já osobně přemýšlím ráno, těsně předtím, než jdu do školy nebo kamkoli ven - ale na tento důležitý den se musím náležitě připravit. A důležitá věc je určitě kabelka.

  • Jakou?
Já osobně jen tak pro vysvědčení upřednostňuji psaníčko, akorát se do něj vejde vše potřebné. Mínus je, že se do něj nevlezou desky s výzem - proto doporučuji desky pevné - ale o tom ještě později.

  • Mobil
Na ten určitě nezapomeň! Když potom s holkama někam půjdete, dej vědět mamce. Ale před hodinou školy si ho vypni, aby když bude učitelka rozdváat vysvědčení nezazvonil.

  • Peněženku
Ta je taky důležitá. Pokud půjdeš na zmrzku, musíš jí přece zaplatit! :) Nezapomeň!

  • Voňavku
Zítra má být strašné vedro, takže nezapomeň na jemnou vůni! =)

  • Desky
Ano, desky nebo "košilku" na vysvědčení. Pokud se ti výzo nevejde do kabelky, vem si desky pevné, aby jsi je mohla nést jen tak v ruce.

Zítra si beru nějaké šaty a boty na podpatku. Zkusím si navlnit vlasy těma magickýma natáčkama. :D Snad to zafunguje. ;)) Držte palce. A co si obléknete vy? Jinak, přeju na zítřek hodně štěstí. Bude to můj poslední den na základce... :(


News with holidays.

27. června 2012 v 18:16 | Puppy♥

Novinky, které přichází s prázdninami.


Už jenom dva úžasný dny a konečně budou dlouho očekávané prázdniny! :) Usoudila jsem, že dnes je nejvhodnější doba k obeznámení změn tohoto blogu jeho návštěvníkům. Takže... Do toho. :D

C5a0f0b045yxbivkk_111875_bf50fe0e3f_large_large

Bude nový layout.

Ano, tento mám téměř měsíc a byla jsem s ním moc spokojená, ale samozřejmě, chci už dlouho plánovanou letní změnu. Na designu jsem hodně pracovala - nejprve vznikly dvě verze, které jsem potom odpískala a brzy na to další verze, se kterou jsem byla ještě nedávno spokojená, ale zjistila jsem, že mi nevyhovuje horní menu, takže jsem včera vnoci udělala ještě jeden, konečný lay, který si v pátek nebo sobotu (ale v sobotu odjíždím na tábor, tak snad to stihnu) nastavím. A, ano, je zase modrý. Možná trošku tmavý, ale mě vyhovuje, schválně, pozítří uvidíte. :)) Bude to překvápko.

Projekt "Oblékám blogy"

Inspirovala jsem se blogem fabhouse.blog.cz, který měl ještě nedávno (nyní už zrušeno) takový nápad. Já si ho trošku pozměnila. Udělám projekt, do kterého se přihlásí určité množství lidí (max. 6) a těm budu "oblékat blogy" respektive dělat designy a starat se o vzhled blogu. Změna bude 1x do měsíce a je to podle mě skvělé, protože se pak určitý člověk nemusí o blog starat. A samozřejmě, že pokud se vám moje díla nebudou líbit, budete moct z projektu odstoupit. Jde o to, že hodně blogů si ode mě objednává designy poněkolikáté, takže je lepší se zapojit do tohoto projektu. Navíc budu časem ještě zručnější v dělání layoutů - tento projekt pomůže mě i vám.

Naprostá změna Navigace /Menu/!

Budu úplně měnit menu. Možná vám to nepříjde jako moc velká změna, ale je. Většina menu totiž bude v horní části, tzv. Navigaci, kde budou odkazy na rozcestníky, aby byl blog přehlednější. Tímto chci dosáhnout perfektního pořádku. Samozřejmě, že někdy na přelomu srpna vás postihne neohlášená kontrola affs. Ti totiž do menu patří a nevím, jestli je tam mám nechat všechny nebo jen elite. To si ještě rozmyslím. :)

Méně aktivní.

Ano, bohužel, o prázdninách budu méně aktivní. :( I když budu všude kde to bude možné nosit netbook, na hodně místech, kde budu bude slabé připojení k internetu, takže třeba napíšu článek 3x týdně a affs budu obíhat méně. Možné je, že na blog nebudu mít čas vůbec. Ale pozastavovat nebudu. :) Nemám na to čas, mám rozdělaných hodně projektů a spoustu plánů. Třeba se na druhou stranu budu o prázdninách nudit a budu tady pořád. ;) Uvidíme.

Soutěž o nejlepší pokoj [1.kolo]

26. června 2012 v 20:12 | Puppy♥ |  Soutěže
Konečně jsem se dostala ke všem fotkám soutěžících a můžu udělat 1. kolo SONP. Omlouvám se za zpoždění soutěže. :)


Seznam soutěžících:
  • strawbarries | Web |
  • Artis | Web |
  • coco | Web |
  • iwinkaadamcova | Web |
  • girl--girl | Web |
Pokoje soutěžících:

Strawbarries
Vybrala jsem si ho na internetu... líbil se mi asi nejvíc z návrhů... a takový pokoj bych jednou chtěla mít

Artis
Můj pokoj je mým prostorem, ve kterém se cítím dobře. Prožívám tady veškeré své emoce, zážitky, nemoc. Je to můj útulný přítel. Fotku ale zveřejňovat nechci, přeci jen, je to soukromí a rozhodla jsme se vybrat obrázek pokoje z internetu, který bude mému srdci nejblíže.

Coco
Je z internetu.. Kdyby jsi viděla můj pokoj dostala by jsi mrtvici :D Ne opravuje se, tak pro to z internetu
Popíšu ho třemi slovy: útulný, světlý a a uspořádaný :D

Iwinkaadamcova
Pokoj mám z internetu :D

Girl--Girl
No můj pokoj.....je holko klučičí ;-)

Můj názor:
Nejvíc se mi asi líbí pokoj, který poslala Strawbarries (Zů), ale obdivuji girl--girl, že vyfotila vlastní pokojíček. :)

Info
Hlasujte v anketě, který pokoj je nejhezčí. Ten, který bude mít nejmíň bodů, vypadává. Ze soutěže nelze odstoupit. Soutěžící, nezapomeňte, že děkování v komentářích pomáhá! :)

---Napište si kdo chce můj hlas---


Snad se vám na blogu líbilo | ORIGINAL by Puppy♥