Září 2012

Pauza...

27. září 2012 v 19:15 | Addie.♥
Ano, chci pozastavit. Nebojte, není to (doufám) na moc dlouhou dobu. Jen si potřebuju ujasnit spoustu věcí a hlavně - vylepšit si známky! Zatím je totiž nemám úplně skvělé a jsem z toho celá špatná, takže blog bude muset na chvilku stranou. :( Samozřejmě změny, které jsem psala budou platit, ale blogu udělám nový design, atd., až se vrátím! Budu mít mnohem větší chuť na psaní článků a snad i lepší známky. :)

Takže se omlouvám a doufám, že si mě affs nesmažou. Ale potřebuju to. Potřebuju pauzu.


Layout 05. Angry Birds

26. září 2012 v 18:22 | Addie.♥ |  Other
Layout 05. Angry Birds
Něco trochu jiného. Angry Birds teď letí a přišlo mi to jako fajn nápad na free lay. :))

Spokojenost: 75% Je takový.. roztomilý. ;) Mě se teda líbí! Je veselý a jsem ráda, že jsem se nemusela zaobírat podzimem a smutnou náladou, ale trochu to "zbarvila". Obsahuje prostor na psané horní menu + prostor pro novinky, takže snad vyhoví každému. Zaujala mě "crazy" kombinace barev, která se mi k téhle poťouchlé hře hodila. Co na layout říkáte? ;)

Obrázek:

Jak layout nastavit?
Nejdřív si ho stáhněte, poté uložte na blog. Obrázek si dejte do pozadí, dejte pryč záhlaví a do volitelného horního boxu si napište horní menu a novinky tak, aby vám to pasovalo. Design nastavte doprostřed, šířka stránky 570 pixelů. A lay je nastaven. V případě problémů mě kontaktujte. Pokud si lay jdete nastavit, stačí jen napsat komentář ve stylu "beru si ho", apod. Popisky na vyžádání.
Změny na blogu

24. září 2012 v 19:37 | Addie.♥ |  Blog

Zdravím! :)

Opět mám pro vás článek o novinkách na blogu. Tentokrát doporučuji si ho přečist.

Na blog poslední dobou nemám tolik času a uvažovala jsem i o jeho zrušení a založení nějakého nového, kam bych psala míň a jinak. Ale pak jsem se zamyslela a řekla si, že by mi to bylo líto. Když už jsem si něco vybudovala, tak v tom budu pokračovat. Takže jsem se rozhodla pro změnu. A to velkou rekonstrukci blogu. Bude samozřejmě obsahovat změnu designu, promazání affs, promazání rubrik a změnu stylu psaní. V následujících několika dnech se tedy budu věnovat vytváření designu, promazávání rubrik, apod. a 1.října by měl být blog celkově zrekonstruován. Proto se omlouvám, pokud během rekonstrukce bude přibývat méně článků.

A na co bude vlastně blog změněn? Ano, bude především o mé literární tvorbě. Nebojte, nebudou tu jen povídky, to ne!, ale spíš víc "zamýšlejících se" článků, občas třeba deníček a recenze. Nejspíš vymažu rubriku celebrity, recepty a tipy triky, ale můžete se těšit na speciální oddělení módy se jménem fashion by me, což znamená, že vždy vytvořím outfit na polyvore a pak se pokusím k němu vyfotit něco podobného z mého oblečení. Bude tu i mnohem víc fotografií. A přibyde nová povídka, jen co dokončím Penelope.

Myslím, že se určitě máte na co těšit! :)
Co si myslíte o změnách?

Penelope VII.

23. září 2012 v 13:43 | Puppy♥ |  Povídka Penelope

Když se Penelope probudila, ležela v příjemné posteli. Vzpomínala si na poslední okamžiky - jak přišla za králem, jak jí řekl pravdu... Znovu se jí z toho udělalo mdlo. Náhle si však všimla postavy, která stála v koutku místnosti. Vlastně to byly postavy dvě. Ta jedna, jak poznala, byl král Edward a bavil se s jakýmsi mužem. "Edwarde!" vykřikla Peny a pomalu se posadila. Připomělo jí to chvíli, kdy krále poprvé potkala. Když běžela v županu po chodbě. Tenkrát jí bylo mnohem lépe, než teď. Když jí Edward zaregistroval zdrceně si promnul spánek a odešel z místnosti. "Kam odchází?! Zadržte ho! Edwarde!" křičela zoufale Peny. V tu chvíli jí ten druhý muž dal napít jakousi tekutinu. Možná nějakou medicínu nebo co. Byla celá spocená a uplakaná, ale nakonec usnula.

Otevřela oči a ležela v chladné, tvrdé posteli, nebyla přikrytá a schoulená kvůli zimě. Opatrně vstala. Pořád jí bylo špatně, ale pohyby byly jednodušší, než si myslela. Podle tmy zjistila, že je noc a ona neleží v posteli, ale na peci, kde vždy spávala. Ale v létě se netopívalo, i když noci byli chladné a tak i z pece šel chlad. Rychle si uvědomila, že je doma, tam kde se narodila, kde vyrůstala a žila... Ale nikde ani vidu ani slechu po sestře, matce, bratrovi nebo otci. Nikdo tam nebyl. Pomalu otevřela dveře a vyšla ven. Hrdlo se jí svíralo žízní a připadala si jako uvězněná. Z čela jí ztékaly kapky potu a spánky pulzovaly o sto šest. Každým krokem zjišťovala, že všichni jsou pryč... Že je tu sama. Začala hystericky ječet, brečela. Edward jí tu nechal. Nechal jí tady, nechtěl jí už na obtíž.. "Edwarde! EDWARDE!!!" Ječela zoufale a bez jakékoli síli se zhroutila na zem, která byla překvapivě měkká, jako postel.

"Peny... Penelope, notak, probuď se! Jsem tady! Já jsem tady!" slyšela Peny hlas a pomalu otevřela oči. Byla neuvěřitelně unavená, ale šťastná. Uviděla totiž před sebou Edwarda, jak jí svírá ruku. Tak to byl jenom sen! Pomalu vydechla. "Edwarde..." usmála se. Král jí opatrně objal. "Neboj, byl to jen zlý sen. Vše je v pořádku. Měla jsi horečku, ale teploty už ustupují. Promiň, že jsem odešel... já... musel jsem si vše rozmyslet. Doktor ti nic neřekl, že?" Aha, tak to byl doktor, pomyslela si Peny. Dával jí opravdu medicínu. "Ne, co by mi měl říct?" zeptala se se Penelope a pohlédla na krále. "Chci, aby jsi věděla, že se o tebe... postarám. Vždycky. Peny.... ty.... čekáš dítě."

"Máme doma kýbl bublin a chcípl nám kůň"

21. září 2012 v 19:38 | Addie.♥ |  Deníček
Kvůli názvu článku si možná myslíte, že jsem retard, ale není to tak. :D Potřebovala jsem se trochu povznést nad školu a dneska ráno se mi to opravdu povedlo. Náš úžasný :D učitel hudebky nás naučil skvělou písničku respektive kánon nebo jak se tomu říká a zpívali jsme fakt úžasnej text o chcíplým koni a kýblu bublin. ;) Jako fakt best. Jsem vážně totálně utahaná, tohle byl přímo šílený týden. Gympl je úplně jiný, než základka, všechno je tam... dospělejší, přísnější, těžší. Někteří učitelé jsou šíleně fajn a někteří... ehm. Každý den tolik učení, že jsem pak rovnou padla do postele. Teď je navíc venku taková děsná zima. :( Léto už je v háji, tak se blbě vstává. Doufám, že si teď užiju klidný (klidný teda určitě nebude, musím se naučit debilní nepravidelný slovesa) víkend a v pondělí příjdu plná energie do školy.


Tak se chci moc omluvit, pokud tady třeba budu méně než dřív. Mám toho fakt hodně. Doufám, že chápete. Jinak mě pomalu začíná omrzovat tenhle lay, ale zkusím to ještě chvilku vydržet a nedělat nový. ;) Podle posledních komentářů na free laye totiž asi moc zdatná grafička nejsem.

Takže zatím,
a hezký páteční večer! :))

Layout 02. Vzpomínka na prázdniny

19. září 2012 v 16:03 | Puppy♥ |  Year
Layout 02. Vzpomínka na prázdniny
We wishlistu mě Smilerska poprosila o layout, v pastelových barvách a ať je to prostě hezký. :) No, nevím, jestli je to hezký, ale pustila jsem se do toho a vzniklo něco sice úplně jiného, než jsem chtěla původně, ale lay s názvem "Vzpomínka na prázdniny". Něco takového jsem potřebovala, takže lay na přání Smilersky!

Spokojenost: 70% Růžovočervená barva s bílou na mě zapůsobila. :) Také se mi moc líbí fotografie v rámečcích, design vlastně působí jako nástěnka, celá nástěnka vzpomínek. Také se mi líbí nápis Memory for the holidays = Vzpomínka na prázdniny.

Obrázek:

Jak layout nastavit?
Nejdřív si ho stáhněte, poté uložte na blog. Obrázek si dejte do pozadí, dejte pryč záhlaví. Šířka stránka 705 pixelů a odsazení od vrchu 765 pixelů. Design nastavte na levo. A lay je nastaven. V případě problémů mě kontaktujte. Pokud si lay jdete nastavit, stačí jen napsat komentář ve stylu "beru si ho", apod. Popisky na vyžádání. Kdyby měla Smilerska, která si lay vyžádala problémy s nastavováním, ať mi napíše a já jí pomůžu - případně lay nastavím.


Láska v autobuse III.

18. září 2012 v 8:00 | Addie. ♥ |  Povídka Láska v autobuse
Snažila jsem se uklidnit a usadila jsem se na vlhkou trávu vedle dvou kamarádek a promnula si rukama obličej. Pavel neměl signál a zoufale ho hledal. Když zjistil, že to nemá šanci a navíc nikdo jiný u sebe nemá mobil, rozhodl jinak. "Musíme jít po cestě dál." Všichni živí souhlasili a tak jsme se po široké pískové cestě, lemované stromy (do kterých mimochodem předtím autobus naboural) vydali kupředu. Doufali jsme, že narazíme na hlavní a po chvíli se nám opravdu poštěstilo a my došli k malé pumpě, kde jsme zjistili, že jsme na kraji Francie. Odtamtud jsme zavolali policii, která zasáhla a my se šťastní dostali sice ne do Anglie, ale domů. Těsně než jsme vystoupili, Pavel se na mě usmál a potom mě políbil. "Lucko, moc se mi líbíš."

"Náraz autobusu na kraji Francie do stromu způsobil ztrátu mnoha životů. Ze čtyřiceti lidí se zachránilo jen osm lidí, řidič i průvodkyně zemřeli při nárazu. Živí se stihli včas dostat z autobusu a zahránit se. Životy jim zachránila jejich rychlá reakce." Vypnula jsem televizi a obrátila se na mamku. "Tak jak vypadám?" zeptala jsem se a otočila se dokola, aby si všimla mého outfitu. S Pavlem máme jít na večeři, ale do deseti musím být doma. Máma se usmála a pochválila mi oblečení. "Skvěle! A hlavně nejezdi autobusem!" Rozloučila jsem se, vzala kabelku a vyběhla na ulici. Tam už stál Pavel a já ho rychle objala. "Ahoj, Luci!" usmál se. "Tak připravená na večeři?" "Já jsem připravená vždycky." zasmála jsem se a políbila ho.

II. díl << předchozí díl
KONECYour wishlist

17. září 2012 v 19:59 | Puppy♥
Tento článek je tu proto, že jsem se rozhodla trošku změnit styl dělání layoutů. Místo toho, aby jste si každý speciálně objednávali, apod., můžete sem napsat přání, jaký layout by jste chtěli, já ho udělám a dám jako free. Pak si budou moct všichni vybírat a já nebudu dělat zbytečné free laye. Tento wishlist je inspirován Charlotte, která má něco podobného. Takže ruším objenávku layoutů a přichází wishlist! :) Prosím, pište svoje požadavky. :D


Layout 01. Autumn day

16. září 2012 v 13:21 | Addie. ♥ |  Year
Layout 01. Autumn day
Je tady po dlouhé době free layout s názvem Autumn day. Je docela jednoduchý a myslím, že by mnoha blogům přišel vhod. :) Je totiž podzim a mění se designy!

Spokojenost: 80% Design je v barvách podzimu, docela jednoduchý, ale obsahuje prostor na novinky (vlevo nahoře) a oddělené menu. Horní menu nemá, ale je možno udělat textové do černého čtverečku, myslím, že by to pak bylo moc přeplácané. Klidně bych si lay i nastavila.

Obrázek:

Jak layout nastavit?
Nejdřív si ho stáhněte, poté uložte na blog. Obrázek si dejte do pozadí, dejte pryč záhlaví a do volitelného boxu si dejte novinky tak, aby vám to pasovalo. Design nastavte na levo ale pozor, odsazení od leva cca 250 pixelů (tak, aby to sedělo, zkoušejte to). A lay je nastaven. V případě problémů mě kontaktujte. Pokud si lay jdete nastavit, stačí jen napsat komentář ve stylu "beru si ho", apod. Popisky na vyžádání.


Penelope VI.

15. září 2012 v 12:48 | Addie. ♥ |  Povídka Penelope

Od té noci Peny byla už tři měsíce na zámku. O jejich románku už věděla i její matka. Edwardovi rodiče, kteří by mohli rozhodovat díkybohu zemřeli. Penelope však tušila, že si jí nemůže vzít. Není přece ušlechtilého rodu! Přesto zůstávala na zámku, jelikož krále velice milovala a myšlenka na jejich odcizení jí trhala srdce. Jednoho dne zrovna po obědě se Penelope zrovna věnovala kreslení květin v zámecké zahradě. Při této práci byla šťastná a mohla si vše rozmyslet. Náhle uslyšela kroky. Byla to její sestra, třináctiletá Anna. V krásných šatech vypadala ještě starší a hezčí. "Peny," promluvila pomalu, "víš, že tě ze srdce miluji, jako svou sestru, že?" Penelope kývla. "Tak víš, že tohle dělám jen z lásky k tobě. Odpust mi tu otázku, ale co to proboha děláš?" "Jsi mladá, Anno, ty o tom vůbec nic nevíš! Nic nechápeš! Odpusť si ty chytré řeči!" rozčílila se její starší sestra. "Co to říkáš?! Vždyť jsi jen o dva roky starší! Nenič si život něčím, čeho nemůžeš dosáhnout! Chtěla jsem tě jen varovat! Je čas to ukončit!" reagovala stejně naštvaně Anna a rozzuřeně odešla pryč. Penelope zůstala sedět a zírala do zahrady. Pak vstala a odebrala se do zámeckých komnat.

"Mohl by jste mě uvést u jeho veličenstva, prosím?" poprosila Penelope sluhu u dveří Edwardovy pracovny. Sluha kývl. "Jeho veličenstvo vás příjme." sdělil jí po chvíli. Vstoupila do zdobené místnosti, kde už byla tolikrát. Edward se usmál. "Tady jsi. Už dlouho jsem tě neviděl. Od rána." Zavtipkoval. "Chtěla bych se tě na něco zeptat." obrátila se Penelope k oknu a zahleděla se z něj. "Mluv." řekl král. "Co s námi bude dál?" obrátila se na něj Penelope. "Peny... víš, že je to pro mě moc těžké. A miluji tě, ale... já si tě nemůžu vzít. Nejsi z královského rodu." V tu chvíli se Penelope udělalo špatně, zatočila se jí hlava a omdlela.


Snad se vám na blogu líbilo | ORIGINAL by Puppy♥